Kuźnica noclegi, atrakcje, informacje i wczasy w Kuźnicy

Chłapowo

Chłapowo

Chłapowo jeszcze niedawno było rolniczo-rybacką wsią, w dzisiejszych czasach dynamicznie ewoluuje w niej turystyka. Chłapowo usytuowane jest na urwistym brzegu klifowym, a nadbałtycka część Chłapowa wchodzi w skład Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Najbardziej charakterystyczną atrakcją Chłapowa jest jednakowoż Wąwóz Chłapowski, przez rdzennych Kaszubów ochrzczony nazwą „Rudnik”. Dolina Chłapowska to rezerwat przyrody obejmujący niespełna 25 ha. Wędrówka tym pięknym parowem do morza wzbogaci, każdego wędrowca o ciekawe krajobrazy, co bardziej spostrzegawczy ujrzą pewnie wyjątkowe rośliny jak np dzwonek okrągłolistny, żarnowiec miotlasty czy rokitnik. Wąwóz przystosowany jest do możliwości każdego wczasowicza. Wzdłuż wąwozu wyznaczone są dróżki, cięższe fragmenty wyposażone są w kładki, schodki i poręcze, znajdziemy też malowniczo wkomponowane ławeczki na których można wypocząć.
Chłapowo to także przestronna, klifowa plaża. Wytyczone są tu dwa piaszczyste kąpieliska, poza kąpieliskiem plaża zmienia swój charakter, pojawiają się na niej większe kamienie. Na plaży możemy zobaczyć także łódki rybackie tutejszych, do dziś łowiących rybaków. Klif, poprzez panujące tu sprzyjające warunki dla startów, to też miejsce, które upodobali sobie paralotniarze. W sezonie można śledzić ich loty prawie codziennie.
Chłapowo to nie jedynie miejscowość wypoczynkowa, entuzjastów historii zaciekawi z pewnością fakt, że w Chłapowie wciąż znaleźć można ocalone rybackie domy szkieletowe, kryte strzechą – tak reprezentatywne dla Kaszub, a w środku wsi XIX-wieczną, ceglaną kapliczkę z figurką świętego Jana Chrzciciela. W miejscowości tej wykopano nekropolię z wczesnego okresu żelaza z artefaktami w postaci naczyń z gliny, szklanych paciorków, bursztynowych ozdób i przedmiotów z brązu.
W sąsiedztwie miejscowości leży przylądek Rozewie uważany za najbardziej wysunięte w kierunku północnym miejsce w Polsce. Znajduje się tam też udostępniona do oglądania Latarnia Morska Rozewie im. Stefana Żeromskiego a w niej Muzeum Latarnictwa Polskiego.
Chłapowo to właściwe miejsce dla letników pragnących ciszy i kontaktu z przyrodą. Bez problemu znajdą Państwo propozycję proponującą pokoje, kwatery czy domki w Chłapowie. Bliskość sąsiednich, atrakcyjnych turystycznie miejscowości, czyni z Chłapowa idealną bazę startową dla odwiedzania Pobrzeża wschodniego Bałtyku.

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi nad morzem

Domki nad morzem

domki nad morzem

USTRONIE MORSKIE noclegi w Ustroniu Morskim

Ustronie noclegi