Kuźnica noclegi, atrakcje, informacje i wczasy w Kuźnicy

Jurata

Jurata molo

Jurata to wschodnia część Jastarni na helskiej mierzei. Z Juratą kojarzony jest ośrodek wypoczynkowy Prezydenta RP – właściwie, to leży on w granicach Helu.

Jurata to bardzo młody kurort morski, do lat XX-tych XX wieku były tam tylko wydmy i rósł las sosnowy. Wszystko rozpoczęło się w tym miejscu w 1928 roku. Ówczesna Polska posiadała wąski dostęp do morza. W związku z tym, pobudowano m.in. port handlowy i wojenny w Gdyni, oraz powstały miejsca letniego odpoczynku nad morzem – Jurata była w największym stopniu prestiżowa. Więcej o historii Juraty –> tutaj.
Oficjalnie, otwarcie kurortu to lato 1931 r. Najbardziej znany był pełen przepychu hotel Lido – odwiedzali go między innymi Jadwiga Smosarska, siostry Halama, Eugeniusz Bodo, Wojciech Kossak czy gen. Władysław Sikorski. Swoje letnie rezydencje posiadała w Juracie arystokracja (hr. Potoccy i Tyszkiewiczowie czy ks. Czetwertyńscy) i znani politycy: Mościcki bądź Beck. Do Juraty zjeżdżali na relaks bogaci i sławni Polacy oraz obcokrajowcy. Po dziś dzień zachowało się wiele ówczesnych will, pensjonatów i hoteli.
Po wojnie PRL-owskie władze zdecydowały uczynić z Juraty miejsce urlopowego odpoczynku dla robotników. Powstało wtedy dużo zakładowych, resortowych ośrodków wczasowych a także pobudowano (w latach 70-tych) drewniane, o długości metrów, molo wiodące w głąb Zatoki Puckiej.
Po 1989 r. nowi właściciele pensjonatów, ośrodków wczasowych, will czynili wszystko ażeby Jurata znowu stała się prestiżowym kurortem. Przez ostatnie 20 lat stanęło dużo elitarnych, eleganckich i wygodnych ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów i hoteli. Choć, sporadyczni pamiętający przedwojenną Juratę utrzymują, iż to jeszcze nie ówczesna Jurata, to nabiera ona znów prestiżowego charakteru.
W Juracie położone są dwie plaże: rozleglejsza oraz bardziej popularna nad otwartym morzem – na tej plaży znajdziemy bary i żółte osłony dla korzystających z plażowania, przypominające przedwojenne kosze plażowe. Następna plaża znajduje się nad zat. Pucką – którą natomiast, mając na uwadze płytkie wody Zatoki Puckiej, wybierają amatorzy kite i windsurfingu.
Jeśli ktoś ma ochotę poczuć aurę przedwojennego, ekskluzywnego kurortu w takim razie noclegi w Juracie będą doskonałym wyborem (proszę zobaczyć ofertę noclegów w Juracie pod tym adresem: http://www.jurata.info.pl/noclegi/wszystkie).

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi nad morzem

Domki nad morzem

domki nad morzem

USTRONIE MORSKIE noclegi w Ustroniu Morskim

Ustronie noclegi