Kuźnica noclegi, atrakcje, informacje i wczasy w Kuźnicy

Karwieńskie Błoto

Karwieńskie BłotoNie prędzej niż z początkiem XVII wieku utworzono wieś Karwieńskie Błoto na terenach uprzednio charakteryzowanych jako mokradła niewartościowe do celów osadniczych. Dokonali tego osadnicy z Fryzji – zaznani w wznoszeniu osad na terenach podmokłych i zalewanych przez morze. Wieś posadowiono wiernie z holenderskimi wzorami – domy budowano w dwóch szeregach, a okolicę osuszono.

Stawiano tutaj chaty i budynki gospodarcze w konstrukcji szkieletowej. Do dziś zachował się budynek z końca osiemnastego stulecia – niestety został niejednokrotnie przebudowany oraz zatracił osobisty oryginalny styl. Potomkowie „Olendrów” zasiedlali te obszary aż do końca II Wojny Światowej – kiedy zostali wysiedleni do Niemiec. Po uprzednich kolonistach zostały w tym miejscu szczątki cmentarza.
Współczesne Karwieńskie Błoto to dwie wsie. Karwieńskie Błoto Pierwsze to wcześniejsza wioska, położona dalej od brzegu morskiego, przy głównym szlaku komunikacyjnym, tuż przed wjazdem do Karwi, jest poniekąd ekonomiczniejszy wariant noclegowy dla urlopowiczów, którzy – wybierając tańsze urlopy – mają ochotę używać ładnej, szerokiej oraz piaszczystej plaży, rozrywek i atrakcji w Karwi. Odległość od Karwieńskiego Błota Pierwszego do plaży to ponad 2 km. Krótsza droga prowadząca na brzeg morski prowadzi skrajem wioski Karwieńskie Błoto II, które położone jest bliżej Morza Bałtyckiego. W obu tych wsiach dopiero w latach 70. 20. wieku zaczęła się kształtować turystyka. Miejscowości oferują sielski, idylliczny wypoczynek, równocześnie oferując zwyczajowe urlopowe atrakcje w ościennej miejscowości Karwia.
Tuż nad morzem zlokalizowana jest tymczasem wypoczynkowa wioska Karwia leżąca w pobliżu Jastrzębiej Góry. W tej okolicy jest bodaj najszersza w okolicy piaszczysta plaża, rozdzielona ona jest pasem wydm oraz lasem sosnowym, który jest elementem parku krajobrazowego. W Karwi można zwiedzić rezerwaty florystyczne. Do Karwi przyjeżdżali turyści już przed Drugą Wojną Światową. Tak w Karwi oraz w Karwieńskim Błocie bez trudności wynajdą Państwo przystosowaną do Waszych wymagań ofertę noclegową, którą odnajdziecie tu: www.karwia.info.pl/noclegi/wszystkie

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi nad morzem

Domki nad morzem

domki nad morzem

USTRONIE MORSKIE noclegi w Ustroniu Morskim

Ustronie noclegi