Kuźnica noclegi, atrakcje, informacje i wczasy w Kuźnicy

Łeba

ŁebaŁeba to nadmorskie miasto zlokalizowane pomiędzy dwoma jeziorami: mniejszym Sarbsko oraz większym Łabsko, a brzegiem Morza Bałtyckiego. W ostatnim czasie, w 2007 r., nieduża Łeba obchodziła 650-tą rocznicę otrzymania statutu miasta, miasto jest też siedzibą władz gminnych.

W miejscowości z tak długą przeszłością bez trudu natkniemy się na zabytki – np barokowy kościół z XVII-tego wieku ukoronowany szkieletową wieżą z XVIII-tego wieku. Na lewym brzegu Łeby podziwiać można pozostałości murów dawniejszego, gotyckiej świątyni p.w. św. Mikołaja z 14 wieku.

W kierunku zachodnim od miejscowości rozciąga się Słowiński Park ze znanymi lotnymi wydmami, jeziorem Łabsko a także Gardno. Na wschód od miejscowości podobnie ochrania się naturę – w 1976 r. został utworzony Rezerwat Mierzeja Sarbska z porośniętymi lasem wydmami.

Tysiące wczasowiczów co roku odwiedzają Łebę. Kusi ich morze i piaszczysta plaża z wieloma atrakcjami. Łeba to ponad dziesięć kilometrów szerokich, o jasnożółtym, drobnym piasku plaż. W sezonie urządzane są tutaj dwa duże strzeżone kąpieliska, a rozciągłość plaż powoduje, iż każdy znajdzie coś dla siebie – ludne, wielobarwne fragmenty, jak i prawie że opuszczone, dzikie plaże.

Łeba to także miejsce aktywnego odpoczynku. Warto tu wybrać się na spacer jednym z wytyczonych tras: północnej, spacerowej bądź południowej – wiodą one poprzez malownicze obszary, zwłaszcza do Słowińskiego Parku lub wokół okolicznych jezior. Miejsce to kochają też windsurferzy – aranżowane są tu mistrzostwa, a na niezbyt głębokim jeziorze Sarbsko działa szkółka windsurfingowa łącznie z wypożyczalnią sprzętu. Są tutaj także trasy dla kajakarzy o rozmaitym stopniu trudności, a wszystkich wczasowiczów zapraszają statki oferujące wycieczki po jeziorze Łabsko i Morzu Bałtyckim.

Łeba to bez wątpienia gwarny kurort, ze wszelkimi tego następstwami. Znajdziemy w tym miejscu bez liku wszelakich punktów gastronomicznych, kawiarni, restauracji, wielką ilość budek z pamiątkami a także różnorodną bazę turystyczną. Hotele, ośrodki wypoczynkowe, domy wczasowe, kwatery a także pokoje w Łebie. Jest tu wszystko o czym turyści ledwie pomyślą.

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi nad morzem

Domki nad morzem

domki nad morzem

USTRONIE MORSKIE noclegi w Ustroniu Morskim

Ustronie noclegi