Kuźnica noclegi, atrakcje, informacje i wczasy w Kuźnicy

Niechorze

NiechorzeLetnisko Niechorze leży między jez. Liwia Łuża a brzegami Bałtyku, z uwagi na na swoje atrakcje jest ochoczo odwiedzane przez wczasowiczów.

Kąpielisko w Niechorzu funkcjonuje od końca XIX w. Szeroki brzeg morski z wytyczonym kąpieliskiem o długości 300 m odgrodzona jest od wsi wysokim klifem.

Na skarpie dominuje nad otoczeniem druga mając na uwadze wysokość – wysoka na 45 metrów – funkcjonująca od 1866 r. latarnia morska. Wybudowany z cegły budynek, będący podstawą latarni, otacza o kwadratowym przekroju wieży latarni później, przechodzącą w ośmiokątny przekrój. Wieża na wysokości trzydziestu sześciu metrów zakończona jest występem, który jest podwaliną tarasu widokowego. By dostać się na niego, trzeba wspiąć się aż po 210 schodach wewnątrz wieży, ale widok z tarasu wynagradza włożony przez nas trud. Blask z latarni widoczny jest z dwudziestu mil morskich. W pobliżu latarni morskiej Niechorze znajduje się Park Miniatur Latarni Morskich. Tu, na jednym placu można przyjrzeć się wszystkim latarniom morskim wybrzeża Bałtyku bardzo dokładnie odwzorowane pomniejszone dziesięć razy. Oprócz tego w Niechorzu wciąż można zastać zabytkowe chaty i zagrody rolne z przełomu XVIII i XIX wieku, oraz pochodzące z XIX wieku kamienice.

Następnym miejscem wspominającym historię w tej miejscowości jest zlokalizowane w centrum miejscowości Muzeum Rybołówstwa otwarte dla zwiedzających w 1994 r. Można tutaj zobaczyć sprzęt rybacki, instrumenty nawigacyjne, łodzie, spreparowane ryby, dokumenty, archiwalne fotografie oraz dużo innych okazów pokazujących specyfikę fachu rybaka. Ciekawostką muzeum jest wejście do muzeum, które prowadzi przez rozpołowiony kuter rybacki.

Znajdujące się na południu miejscowości jezioro Liwia Łuża to już od końca lat 50-tych ubiegłego stulecia rezerwat ornitologiczny zawierający jezioro oraz jego sąsiedztwo. Jezioro to jest bardzo płytkie, ponieważ jego średnia głębokość nie przekracza jednego metra, z specyficzną roślinnością wynurzoną – wysepkami z trzcin. Trzciny porastają też pas przybrzeżny jeziora w szerokości 5- 60 metrów. Jezioro stanowi wspaniałe warunki do lęgu dzikiego łabędzia oraz innych gatunków ptaków błotno-wodnych.

Niechorze to też miejsce do wędrówek tak jak rowerowych jak i pieszych. Wyznaczone w tej okolicy szlaki wokół jeziora oraz nowoczesna wypożyczalnia rowerów – Rewal Bike System pomagają w tej formie odpoczynku. Poprzez miejscowość biegnie również linia zabytkowej, przez cały czas aktywnej, kolejki wąskotorowej z budynkiem dworca z przełomu XIX/XX stulecia. W wakacje można skorzystać z wycieczki Ciuchcią Retro ciągniętą przez zabytkowy parowóz.

Noclegi w Niechorzu spełnią oczekiwania każdego odwiedzającego, proponując standard dopasowany do oczekiwań i zasobności „kieszeni”.

Pełna oferta noclegów w Niechorzu: www.niechorze.com.pl/noclegi/wszystkie
Sprawdź również ofertę noclegową Rewala: www.rewal.com.pl/noclegi/wszystkie

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi nad morzem

Domki nad morzem

domki nad morzem

USTRONIE MORSKIE noclegi w Ustroniu Morskim

Ustronie noclegi