Kuźnica noclegi, atrakcje, informacje i wczasy w Kuźnicy

Pobierowo

PobierowoO ile ktoś szuka naprawdę czystej plaży, chce urlopu wśród lasu sosnowego, z daleka od zanieczyszczeń – Pobierowo będzie wspaniałym wyborem. Pobierowo swoją letniskową historię zaczęło na początku XX w. gdy rozpoczęto sprzedaż leśnych działek pod budowę domków letniskowych. Do wybuchu II-giej Wojny Światowej powstało na tych terenach około tysiąc budynków. Było to jedno z najpopularniejszych miejscowości sezonowego odpoczynku mieszkańców Berlina. Utworzono nawet siatkę połączeń autokarowych z Berlinem na tę okoliczność.

Pobierowo to nie tylko ładna, lecz też zadbana plaża. Niedowiarków powinien przekonać o tym certyfikat Błękitna Flaga, który przyznawany jest jedynie tym plażom, które spełniają rygorystyczne reguły czystości środowiska, gospodarki ściekami, i otoczenia kąpieliska. Pobierowo było w grupie pierwszych miejscowości nadmorskich, które otrzymały Błękitną Flagę. Ażeby dojść na plażę, trzeba przespacerować się rosnącym prawie wszędzie lasem. Główne przejście wiodące na plażę nie jest strome i zejście nim nie powinno być trudne dla letników. Jedną z popularnych atrakcji, wspomaganą przez miejscowe władze, jest wakacyjna Akademia Słońca. To atrakcja pokazująca, iż plaża służy nie tylko opalaniu się i kąpielom morskim. Zajęcia sportowo rekreacyjne dobrane są nie tylko dla dzieci i ich rodziców ale także dla seniorów. Dla potrzeb Akademii Słońca wydzielono fragment pobierowskiej plaży, na którym umieszczono stanowiska do uprawiania sportów i boiska. Na specjalnie postawionej platformie, od rana do wieczora, pod opieką instruktorów można tańczyć, ćwiczyć albo medytować. Dodatkowo Pobierowo położone jest dosłownie pośród sosnowego lasu co zapewnia szczególny mikroklimat.

Ciche i statyczne poza sezonem letnim Pobierowo, razem rozpoczęciem wakacji przekształca się w aktywny kurort. Wówczas, żeby spełnić wymagania zjeżdżających tu tłumnie letników, w miejscowości błyskawicznie pojawiają się stoiska pamiątkarskie, sklepy, bary oraz rodzinne centra rozrywki; a zamknięte jesienią, zimą i wiosną restauracje i kawiarnie rozpoczynają „sezon”. Również baza noclegów, w skład której wchodzą różnego rodzaju ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, domy wakacyjne, domki nad morzem głównie działa w okresie późnowiosennym i letnim, aczkolwiek corocznie przybywa też obiektów całorocznych, wynajmujących noclegi w Pobierowie (www.pobierowo.info.pl/noclegi/wszystkie) przez dwanaście miesięcy w roku.

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi nad morzem

Domki nad morzem

domki nad morzem

USTRONIE MORSKIE noclegi w Ustroniu Morskim

Ustronie noclegi