Kuźnica noclegi, atrakcje, informacje i wczasy w Kuźnicy

Pogorzelica

PogorzelicaW gminie Rewal, ok 8 km w kierunku wschodnim od Rewala między lasami iglastymi znajduje się nieduża miejscowość urlopowa – Pogorzelica. Na zachód od Pogorzelicy leży Niechorze – miejscowości rozdziela kanał Liwka łączący jez. Liwia Łuża z Morzem Bałtyckim.

Lokalizacja w oddaleniu od dużych miast, pośród żywicznych iglastych lasów służy wypoczynkowi. Nie brakuje tutaj ścieżek i szlaków turystycznych. Miejscowość jest więc idealna na letnie kolonie dla dzieci i młodzieży, zielone szkoły a także rodzinne wczasy. Od dawna organizowane są w tej okolicy obozy harcerskie.

W miejscowości Pogorzelica funkcjonuje także wiele ośrodków sanatoryjnych, SPA – większość z nich działa przez 12 miesięcy w roku. Wspomaga się tu terapia chorób układu oddechowego, krążenia. Nie brakuje także zabiegów kriogenicznych, inhalacji, bądź kąpieli borowinowych. Większość ośrodków przyjazna jest osobom niepełnosprawnym.

O ile chodzi o wycieczki – warto wybrać się, chociażby piechotą, do sąsiedniej miejscowości Niechorze i odwiedzić latarnię morską. Wykonany z cegły budynek, będący podstawą latarni, znajduje się na klifie. Wieża o wysokości 36 m z początku ma kwadratowy przekrój, później zmienia się w ośmiokątny. Latarnia jest dostępna dla turystów, niestety, z uwagi na swą popularność, w szczycie sezonu należy chwilę zaczekać, żeby wspiąć się na taras widokowy, za to widok z niego rekompensuje poniesiony trud.

Brzeg morza to kluczowy powód przyjazdu do Pogorzelicy. Piaszczysta, szeroka plaża z skarpowym brzegiem. Żeby dojść na plażę należy przebyć klif, w sezonie letnim wyznaczane jest tu strzeżone kąpielisko o długości mniej więcej 100 metrów.

Bezdyskusyjną ciekawostką, szczególnie dla dzieci, jest przebiegająca tędy, czynna linia kolei wąskotorowej z Gryfic do Niechorza. Latem kursuje skład w stylu retro ciągnięty przez lokomotywę parową na trasie Trzęsacz – Pogorzelica. Swoją drogą, warto zwiedzić słynne ruiny kościoła w Trzęsaczu. Pogorzelica posiada bogatą oraz różnorodną bazą noclegową. Oprócz wzmiankowanych już ośrodków SPA oraz infrastrukturą kolonijną noclegi w Pogorzelicy (http://www.pogorzelica.com.pl/noclegi/wszystkie) to jeszcze domki wakacyjne, domy gościnne, kwatery prywatne oraz pokoje.

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi nad morzem

Domki nad morzem

domki nad morzem

USTRONIE MORSKIE noclegi w Ustroniu Morskim

Ustronie noclegi