Kuźnica noclegi, atrakcje, informacje i wczasy w Kuźnicy

Pustkowo

PustkowoPustkowo to niewielka wieś (niewiele powyżej 120 mieszkańców) położona pomiędzy Pobierowem i Trzęsaczem, w przymorskiej gminie Rewal. Wiele kąpielisk w gminie, w tym ta w Pustkowie, jest niejednokrotnie promowanych renomowaną „Błękitną Flagą„. Lokalizacja w gminie Rewal ma jeszcze inne zalety – w niewielkiej odległości, w Trzęsaczu (ok 1,5 kilometra) znajduje się przystanek Rewalskiej Kolei Wąskotorowej. Latem warto udać się na wycieczkę pociągiem retro z pochodzącym z lat 50-tych parowozem na trasie Trzęsacz – Pogorzelica. W gminie funkcjonuje też Rewal Bike System – sieć wypożyczalni rowerów, oczywistym plusem wypożyczalni jest to, iż rowery można pożyczyć w jednym z punktów zaś natomiast zwrócić innym. Ponadto, za przewóz roweru z rewalskiej wypożyczalni nie nakłada opłat Rewalska Kolej.

Jeśli ktoś wybiera noclegi nad morzem to oczekuje plaży. Ta w Pustkowie znajduje się u podnóża niewysokiej skarpy, jest piaszczysta oraz dość szeroka. Dodatkowym atutem dla rodziców z dziećmi i niepełnosprawnych osób jest wejście na brzeg morski przystosowane dla wózków. Strzeżona część kąpieliska ma długość 200 m. Jest w tej okolicy również wiele trenów dogodnych do spacerowania.

Od kilku lat Pustkowo ma nietypową atrakcję – to wierna replika krzyża, który stoi na Giewoncie. Zlokalizowany on jest tuż przy morzu, na klifie. Nawiązuje on do słów papieża Jana Pawła II, mówiącym o giewonckim oryginale – iż patrzy na nasz kraj od Tatr po Bałtyk.

Pustkowo to dodatkowo dobra baza wyprawowa dla turystów, jacy ubóstwiają odwiedzać okolicę. Do Świnoujścia i Międzyzdrojów jest mniej więcej 40 kilometrów, w przeciwnym kierunku, w podobnej odległości leży Kołobrzeg. Za to, w Dziwnowie (około 15 km), warto wybrać się w rejs po Morzu Bałtyckim bądź zal. Kamieńskim.

Pustkowo dysponuje całkiem dużą bazą gastronomiczną, na którą składają się względnie małe obiekty: bary z letnimi ogródkami, smażalnie ryb, budki z hamburgerami i goframi, lodami. Noclegi w Pustkowie to przede wszystkim domy gościnne, domki nad morzem, kwatery i pokoje oraz pola namiotowe.

Sprawdź ofertę noclegową pod adresem: http://www.rewal.com.pl/noclegi/wszystkie. Znajdziesz tam noclegi w Rewalu i okolicy, w tym noclegi w Pustkowie.

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi nad morzem

Domki nad morzem

domki nad morzem

USTRONIE MORSKIE noclegi w Ustroniu Morskim

Ustronie noclegi