Kuźnica noclegi, atrakcje, informacje i wczasy w Kuźnicy

Rewal

RewalRewal to siedziba przymorskiej gminy w Zachodniopomorskiem, równocześnie to jedno z bardziej kojarzonych urlopowisk. Najwcześniejsi letnicy pokazali się w Rewalu już w latach 30-tych 19. wieku a już w 1914 r. w Rewalu rezydowało już powyżej dwa tysiące urlopowiczów, zwłaszcza mieszkańców Berlina i okolic. Wczasowisko znajduje się na wysokim klifie, a główne wejście na piaszczystą plażę wiedzie oddanymi do użytku w 2009 roku schodami z tarasem widokowym – lubianym przez wczasowiczów miejscem, w szczególności odwiedzanym w czasie zachodu słońca. Na plaży budzi zainteresowanie również baza rybacka wraz z łodziami rybackimi, z którymi wczasowicze niesłychanie często się fotografują. Obok bazy rybackiej zlokalizowano monument Rybaka i Aleja Zakochanych wraz z ławeczką Romea i Julii.

Poprzez miejscowość przebiega również sprawna cały czas, zabytkowa Nadmorska Kolej Wąskotorowa, w letnie weekendy warto wybrać się Ciuchcią Retro, zaprzęgniętą w parowóz z 1952 r., na eskapadę do okolicznych letnisk. Rewal stawia podobnie ogromny nacisk na czynny odpoczynek. Rewal Bike System to sieć wypożyczalni rowerów, funkcjonująca w miejscowościach gminy Rewal, popierająca ekologiczny sposób transportu oraz zwiedzania najbliższej okolicy. Jednoznaczną zaletą wypożyczalni jest fakt, iż rowery można wypożyczyć w jednej z miejscowości zaś zwrócić w zupełnie innej. Na dodatek, za przewóz roweru z wypożyczalni nie nakłada opłat kolejka wąskotorowa.

Rewal to tłumny kurort z mnogością punktów gastronomicznych, straganów z pamiątkami, miejsc rozrywki, dorożkami i z wesołym miasteczkiem. To dodatkowo lokalne centrum kulturalne, przede wszystkim w okresie wakacyjnym. Z miejscowego amfiteatru pobrzmiewa muzyka bez mała przez całe wakacje – ma miejsce tutaj trzydzieści do pięćdziesięciu imprez artystycznych. Grali koncerty tutaj na przykład Kayah, Golec uOrkiestra, Bajm, Trubadurzy, oraz The Animals lub Goran Bregović. Rewal zaprasza też na występy gwiazd kabaretu – występowali tutaj Koń Polski, Rak, OTTO, Jerzy Kryszak.

Noclegi w Rewalu to przeróżna oferta dobrana do potencjału finansowego i preferencji turystów. Odszukamy w Rewalu ośrodki wczasowe, domy wczasowe oraz gościnne, pokoje oraz kwatery oraz campingi oraz pola namiotowe a także domki nad morzem w Rewalu. Bazę noclegową Rewala i innych miejscowości gminy znajdziesz tu: www.rewal.com.pl/noclegi/wszystkie

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi nad morzem

Domki nad morzem

domki nad morzem

USTRONIE MORSKIE noclegi w Ustroniu Morskim

Ustronie noclegi