Kuźnica noclegi, atrakcje, informacje i wczasy w Kuźnicy

Rusinowo

Rusinowo z lotu ptakaRusinowo to spokojna, cicha, nadmorska wieś położona pomiędzy wsią Wicie i Jarosławcem. Chociaż miejscowość została założona w niewielkiej odległości od morza, to dziś letniskowa jej część do niego się przybliża (z północnej części ulicy Letniskowej bądź ulic: Wczasowa, Bursztynowa, Sosnowa na plażę jest ok 1 km).

Plaża w Rusinowie jest całkiem szeroka (szersza aniżeli w ościennym Jarosławcu) i piaszczysta, a co dla wielu wczasowiczów istotne – nawet w sezonie wakacyjnym nie jest na niej tłoczno. Na plażę można dojechać samochodem, można go zostawić w pobliżu plaży, na placu po dawnym drogowym odcinku lotniskowym.

W Rusinowie nie ma wielu zabytków (miłośników architektury zapraszamy do odwiedzenia Darłowa) niemniej jednak warto zwiedzić miejscowy kościół. Pierwsza świątynia funkcjonowała już w XV-tym stuleciu, ale została rozebrana, a w jej miejsce postawiono (w 1873 roku) ceglany, jednonawowy kościół na planie prostokąta. Od strony zachodniej, częściowo wtopiona w elewację, stoi wysoka na 42 metry wieża, zwieńczona krytym łupkiem ośmiobocznym hełmem w kształcie ostrosłupa. Na kościelnym chórze umieszczono organy wykonane w 1874 roku.

Rusinowo to typowe, małe letnisko – ożywa w sezonie letnim. Jeżeli szukasz noclegu w Rusinowie do Twojej dyspozycji są głównie: kwatery prywatne, pokoje gościnne, gospodarstwa agroturystyczne oraz domki w Rusinowie. Rusinowo to cisza i spokój – kiedy jednak zatęsknimy za dźwięcznym letniskiem zawsze możemy wybrać się do pobliskiego Darłowa czy Jarosławca.

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi nad morzem

Domki nad morzem

domki nad morzem

USTRONIE MORSKIE noclegi w Ustroniu Morskim

Ustronie noclegi