Kuźnica noclegi, atrakcje, informacje i wczasy w Kuźnicy

Świnoujście

ŚwinoujscieŚwinoujście to najbardziej wysunięte na zachód miasto naszego wybrzeża, położone jest na 44 wyspach, pośród nich raptem 3 są zamieszkiwane. Działa tutaj port morski, który wespół z portem w Szczecinie stanowi jeden z największych nad Morzem Bałtyckim kompleksów portowych.

Każdego dnia odpływa z niego 5 promów do Ystad i trzy do Trelleborga. Co więcej, to także  gazoport a port obsługuje transport materiałów, przede wszystkim sypkich takich jak rudę metali, węgiel a także produkty zbożowe. Dla mniejszych jednostek pływających oraz jachtów w północnym basenie działa marina na 150 jednostek z kompletnym zapleczem.

Symbolem miasta Świnoujście, a głównie nawigacyjną pomocą, jest Stawa „Młyny” – specyficzny, cylindryczny, biały budynek w układzie wiatraka, umiejscowiony tuż przy wejściu do portu na zachodnim falochronie.

Świnoujście ma długą historię – znajdują się tutaj trzy forty – 2 zachodnie – Anioła oraz Fort Nadmorski Artyleryjski oraz Fort Wschodni zwany Fortem Gerharda. Te forty w bogatej historii miasta zmieniały właścicieli – były w dysponowaniu Szwedów, Francuzów, Prusaków i Rosjan. Opodal Fortu Gerharda znajduje się najwyższa u nas (65 metrów) latarnia morska z poł. XIX wieku. Na początku, wieża latarni morskiej miała ośmiokątny przekrój, ale podczas remontu na początku wieku XX nabrała okrągłego przekroju. Uformowana jest ona z żółtej cegły, a sąsiadujące budynki z czerwonej. Od 2000 r., po ostatnim remoncie można ją zwiedzać i podziwiać widok portu z tarasu widokowego.

Świnoujście wczasy nad morzem

Jednakże Świnoujście to przede wszystkim miejsce letniego odpoczynku. W Świnoujściu jest aż 10 km szerokich, piaszczystych plaż, delikatnie wchodzących w Bałtyk tworząc płytkie kąpieliska. Czystość plaży i wody morskiej weryfikuje przyznawany świnoujskiemu kąpielisku certyfikat Błękitnej Flagi.

Wzdłuż plaży przebiega słynna wśród urlopowiczów Promenada Nadmorska (ul. Stefana Żeromskiego). Niedaleko promenady znajduje się muszla koncertowa, zabytkowe, dziewiętnastowieczne pensjonaty i jak najbardziej bezlik nadmorskich kramików z bursztynami, pamiątkami, muszelkami. Kolejną promenadą jest ul. Wybrzeże Władysława IV, stąd można podziwiać wpływające do świnoujskiego portu duże jednostki handlowe oraz pasażerskie. Można z tego miejsca także udać się w rejs do Szczecina, świnoujskiego portu, wokół okolicznych wysp czy też do sąsiednich niemieckich miasteczek.

Świnoujście to duży ośrodek wakacyjny – nic więc dziwnego, iż odnajdziemy tu różnorodną propozycję gastronomiczną oraz turystyczną – od komfortowych hoteli lub apartamentów, przez pensjonaty, domy gościnne po pokoje oraz kwatery proponujące noclegi w Świnoujściu.

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi nad morzem

Domki nad morzem

domki nad morzem

USTRONIE MORSKIE noclegi w Ustroniu Morskim

Ustronie noclegi