Kuźnica noclegi, atrakcje, informacje i wczasy w Kuźnicy

Wisełka

WisełkaW niewielkiej odległości znanego kurortu Międzyzdroje – 10 kilometrów na wschód leży malutka miejscowość wakacyjna – Wisełka. Położona na brzegu Wolińskiego Parku Narodowego, pośród lasów sosnowych, z licznymi trasami do wędrówki rowerowej i pieszej – to kapitalne miejsce do odpoczynku dla rodzin a też wszystkich osób ceniących sobie spokój i ciszę.

Miejscowość od brzegu morskiego rozdziela ok 1200 m. Aczkolwiek, droga prowadzi przez sosnowy las z domieszką buków, i sama jest już unikalną atrakcją. Tymczasem plaża, leżąca przy skarpie, jest niezbyt szeroka, ale za to piaszczysta i ma charakter dzikiej plaży. Morska woda, jak na nasze morze jest w tej okolicy dość ciepła, a z pewnością cieplejsza niż przykładowo w Kołobrzegu. Nieduże jeziorko (ok 20 ha) o takiej samej nazwie – Wisełka – leży na południu wsi, ma piaszczyste, swobodnie osiągalne brzegi – znajduje się tam również plaża. Można tu wypożyczyć łódź, żaglówkę. To ulubione miejsce wędkarzy, można tutaj łowić takie drapieżniki jak szczupak czy okoń, a w pobliskich lasach można znaleźć grzyby.

Na wzniesieniu o wysokości 75 metrów, nieopodal Wisełki zlokalizowana jest latarnia Kikut. Sama wieża latarni, pobudowana z cegły i kamieni, ma około osiemnaście metrów. Funkcjonuje ona od 1962 roku i jest całkowicie zautomatyzowana, a odległość z jakiej widać jej światło to w przybliżeniu 30 km. Niestety nie można jej zwiedzać, lecz warto ją chociaż zobaczyć.

Mimo, iż Wisełka to niewielka wioska jest dobrze przygotowana na przyjęcie turystów. Funkcjonuje w tym miejscu wiele pensjonatów, pochodzących z początku XX stulecia, ośrodków wypoczynkowych, domów wczasowych oferujących kwatery oraz pokoje w Wisełce. Bogata jest również baza gastronomiczna, a do Wisełki można dostać się komunikacją autobusową.

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi nad morzem

Domki nad morzem

domki nad morzem

USTRONIE MORSKIE noclegi w Ustroniu Morskim

Ustronie noclegi