Kuźnica noclegi, atrakcje, informacje i wczasy w Kuźnicy

Chałupy

ChałupyLubiana miejscowość letniskowa Chałupy leży na Mierzei Helskiej, raptem osiem kilometrów od Władysławowa. Po raz pierwszy nazwa ta pojawiła się w 1920 r., aczkolwiek sama wioska ma dłuższą historię.

2 lata później poprowadzono przez Chałupy linię kolejową która połączyła Władysławowo z Helem. Stopniowo, dawna wioska rybacka zaczęła zmieniać się w wzięty kurort nadmorski.
Dzisiaj Chałupy to nade wszystko słynny ośrodek kitesurfingu i windsurfingu. Chałupy, z racji położenia nad płytką oraz spokojną Zatoką Pucką to wspaniałe wręcz miejsce do nauki tych sportów. Kto zaś posiada już wprawę w tych dziedzinach ma możliwość przetestować swoje siły na otwartym Bałtyku. Działa w tej okolicy dużo szkółek oraz wypożyczalni sprzętu, wobec tego każdy może podjąć próbę, być może któryś z tych sportów jest właśnie dla niego. Poza tym, co roku, w Chałupach rozgrywane są regaty dawnych łodzi rybackich.
Chałupy to także, lub przede wszystkim, plaża i połączone z nią kąpiele morskie oraz słoneczne. Przy ul. Bosmańskiej, w wakacje działa strzeżone kąpielisko. Turystów wita czysta, szeroka oraz piaszczysta plaża, na której nie ma ścisku. Nieopodal wsi znajduje się plaża naturystów, którą w latach 80-tych przebojem „Chałupy welcome to” rozreklamował Zbigniew Wodecki.
Jeżeli frapujesz się które noclegi nad morzem wziąć pod uwagę planując letni wypoczynek, może zaciekawią Cię Chałupy? Baza turystyczna i gastronomiczna jest w tym miejscu tak przeróżna, iż każdy winien wyszukać coś co będzie się jemu podobać.

Zapraszamy na stronę: www.chalupy.net.pl

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi nad morzem

Domki nad morzem

domki nad morzem

USTRONIE MORSKIE noclegi w Ustroniu Morskim

Ustronie noclegi