Kuźnica noclegi, atrakcje, informacje i wczasy w Kuźnicy

Władysławowo

Władysławowo

Władysławowo swą nazwę zawdzięcza królowi Władysławowi Czwartemu, który w latach 30-tych siedemnastego stulecia zadecydował by pobudować w tym miejscu fort, by bronić się przeciw oczekiwanemu napadowi Szwedów.

Współczesne Władysławowo zaistniało w latach pięćdziesiątych minionego wieku jako konsekwencja zespolenia miejscowości Hallerowo, Poczernino, Cytniewo, Wielka Wieś i portu Władysławowo. Prawa miejskie Władysławowo uzyskało w 1963 roku. Kolosalną rolę w rozwoju turystyki w tym obszarze odegrał gen. Haller, któremu, po ceremonii Zaślubin Polski z Morzem w 1920 r. spodobało się to miejsce. Wraz z niektórymi swymi oficerami kupili te tereny nad morzem. Z propozycji ich stanęło kąpielisko Hallerowo, które miało stanowić konkurencję dla będącego częścią Wolnego Miasta Gdańska Sopotu. W Hallerówce, domu w którym generał Józef Haller ze swoją rodziną spędzał letni urlop, od 1990 roku można zwiedzić niewielką wystawę przeznaczoną gen. Hallerowi i jego Błękitnej Armii.
Teraźniejsze Władysławowo to popularna miejscowość letniskowa nad Bałtykiem, jak również port morski, rybacki i przystań żeglarska. Oprócz gastronomicznego i sanitarnego żeglarze mogą skorzystać także ze stoczni remontowej. Z portu można udać się w rejs po Morzu Bałtyckim względnie Zatoce Puckiej jednym z wielu stateczków wycieczkowych. Istnieje także ewentualność odbycia wycieczki z Władysławowa na Łotwę, Litwę czy Skandynawii. Wędkarzy zaciekawi prawdopodobnie fakt, że z Władysławowa aranżowane są rejsy z okazją wędkowania w morzu.
Następną ciekawostką letniska jest znajdująca się na Władysławowskiej promenadzie Aleja Gwiazd Sportu. Powstała ona w 2000 r. i od tamtego okresu wbudowywane są w deptak gwiazdy największych znakomitości polskiego sportu. Swoje gwiazdy posiadają tam między innymi Robert Korzeniowski, Kazimierz Deyna, Jerzy Kulej, Irena Szewińska, Dariusz Michalczewski, Jacek Wszoła, a też Michel Platini. Rok za rokiem, w lipcu aranżowany jest tu Festiwal Sportu.Reprezentacyjnym punktem letniska jest podobnie Dom Rybaka – siedziba władz gminnych z reprezentatywną basztą widokową z której można zachwycać się panoramą Władysławowa i okolicą – przy dobrej pogodzie można zauważyć miasto Gdynia.
Władysławowo, z uwagi na w związku ze swym położeniem nad zatoką z płytką wodą, niedużymi falami i dobrymi warunkami wietrznymi – to znakomite wprost miejsce do uprawiania i nauki windsurfingu. Więc w sąsiedztwie znajduje się mnóstwo szkółek oraz wypożyczalni sprzętu wodnego.
W ofertę obfitej bazy noclegowej letniska wchodzą mnogie ośrodki wczasowe, domy wypoczynkowe, luksusowe hotele, pensjonaty, domki letniskowe oraz pokoje, Całą ofertę noclegów we Władysławowie znajdziesz tu: www.wladyslawowo.info.pl/noclegi/wszystkie.

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi nad morzem

Domki nad morzem

domki nad morzem

USTRONIE MORSKIE noclegi w Ustroniu Morskim

Ustronie noclegi