Kuźnica noclegi, atrakcje, informacje i wczasy w Kuźnicy

Gdynia

Gdynia

Gdynia – jedno z miast Trójmiasta – to największe miasto w naszym kraju nie będące miastem wojewódzkim – mieszka tu niespełna 250 tysięcy mieszkańców. Jest jednocześnie najmłodszym z miast w Trójmieście – statut miasta Gdynia uzyskała w dwudziestoleciu międzywojennym.

Gdynia, chociaż jej historia sięga XIII stulecia, zaczęła się tak naprawdę rozwijać dopiero w latach 20 XX stulecia. Decydująca była budowa portu morskiego i wojennego – umożliwiającego dostęp do Morza Bałtyckiego II Rzeczypospolitej – przed rozpoczęciem Drugiej Wojny Światowej zamieszkiwało ją nieomalże 130 tyś. mieszkańców.
Gdynia to 2, co do przeładunku, nasz port morski, specjalizujący się zwłaszcza obsługą kontenerów. Równocześnie to główny port pasażerski trójmiasta, to stąd opływają do Szwecji promy. To też znaczny port rybacki, a w dzielnicy Oksywie znajduje się port wojenny – główna baza morska 3 Flotylli Okrętów Marynarki Wojennej. W Gdyni położona jest też największa w Trójmieście przystań żeglarska. Jest w stanie ona obsłużyć aż do trzystu jednostek, o długości do 24 metry oraz zanurzeniu aż do 3 m. Odbywa się tutaj dużo wydarzeń żeglarskich jak na przykład The Culture Tall Ships Regatta. Walorem przystani jest to, iż usytuowana jest ona bez mała w centrum miasta, w przeciągu 10 minut żeglarze dostaną się na główne ulice Gdyni.
W Gdyni ma miejsce wiele imprez kulturalnych – z najbardziej znanym, odbywającym się od 1986 r., festiwalem polskiego filmu – Gdynia Film Festival – obrazy walczą o Złote Lwy – główną nagrodę. Gdynia to oczywiście miasto akademickie i ośrodek kultury. Znajdują się tutaj muzea, teatry, kina, galerie sztuki. Przy Nabrzeżu Pomorskim cumują dwa okręty – muzea.  Żaglowiec Dar Pomorza i ORP Błyskawica – okręt który walczył w czasie II Wojny Światowej. Warto także odwiedzić Akwarium Gdyńskie.
Gdynia to dla dużej ilości Polaków – miejsce wypoczynku nad Morzem Bałtyckim. Gdyński OSiR tworzy tu 4 kąpieliska: Śródmieście, Orłowo, Redłowo oraz Babie Doły. Długość pilnowanych plaż to 100-200 m, a na co dzień bezpieczeństwa kąpiących się strzeże trzydziestu pięciu ratowników.
W Gdyni każdy urlopowicz znajdzie dla siebie odpowiedni nocleg. Od luksusowych hoteli i apartamentów, poprzez ośrodki wypoczynkowe oraz pensjonaty, aż po campingi.

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi nad morzem

Domki nad morzem

domki nad morzem

USTRONIE MORSKIE noclegi w Ustroniu Morskim

Ustronie noclegi