Kuźnica noclegi, atrakcje, informacje i wczasy w Kuźnicy

Gdańsk

Gdańsk

Gdańsk – portowe miasto nad Morzem Bałtyckim, jedno z miast o najdłuższej historii w Polsce, a zarazem jedno z najbardziej znanych, razem z Warszawą i Krakowem, polskich miast za granicą. To też znaczący ośrodek kulturalny, naukowy, gospodarczy a także węzeł komunikacyjny.

Archeolodzy twierdzą, że już w VII w istniała w tym miejscu osada. W X wieku dawny władca Polski Mieszko Pierwszy włączył Gdańsk z okolicą do swego państwa. W 1263 roku Gdańsk dostał statut miasta. O Pomorze Gdańskie i Gdańsk prowadzono w przeszłości mnóstwo walk. W średniowieczu władali nim poza Polakami Brandenburczycy, Prusacy, Krzyżacy.
Gdańsk został zdobyty także przez wojska napoleońskie w 1807 r. – wtedy też po raz pierwszy utworzono Wolne Miasto. Po raz kolejny Gdańsk stał się Wolnym Miastem w 1920 roku. Sprawa Gdańska stanowiła również jeden z pretekstów rozpoczęcia Drugiej Wojny Światowej. To z Gdańska padły pierwsze wystrzały z okrętu Schleswig-Holstein na Westerplatte. W trakcie walk Gdańsk został unicestwiony w 90 procentach.
Gdańsk to także bohater historii nowożytnej – to tutaj miały miejsce Wydarzenia Grudniowe 1970 r. – strajki w Stoczni Gdańskiej, to tutaj odbył się powszechnie znany strajk w stoczni, to tu sygnowano 31 sierpnia 1980 r. porozumienie Sierpniowe między dotychczasowym rządem a Solidarnością. Gdańsk rozpoznają także kibice piłkarscy – Gdańsk był jednym z gospodarzy rozgrywek EURO 2012.
Tymczasem dzisiejszy Gdańsk to nade wszystko jeden z największych naszych ośrodków kultury. Nie sposób wyliczyć wszystkich muzeów i zabytków które się tutaj znajdują. W Gdańsku znajdziemy mnóstwo teatrów, operę, filharmonię. Planowanych jest tutaj dużo wydarzeń – np coroczny Jarmark Dominikański, Festiwal Dobrego Humoru czy festiwal All About Freedom.
Gdańsk to oczywiście również duży ośrodek letniego odpoczynku. Znajdują się w tej okolicy plaże nadmorskie, ogromna oraz różnorodna baza noclegowa oraz gastronomiczna. Można spędzić tutaj wakacje w ekskluzywnych hotelach, apartamentach, ale także znajdziemy miejsca oferujące pokoje i kwatery w Gdańsku, są w tej okolicy także campingi i pola namiotowe.

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi nad morzem

Domki nad morzem

domki nad morzem

USTRONIE MORSKIE noclegi w Ustroniu Morskim

Ustronie noclegi