Kuźnica noclegi, atrakcje, informacje i wczasy w Kuźnicy

Sopot

Sopot

Między Gdynią i Gdańskiem znajduje się uzdrowiskowe miasto – Sopot. Dzieje odpoczynku oraz kurowania się w Sopocie sięgają roku 1798 – w tamtym czasie stanął pierwszy budynek wypoczynkowy, w 1819 roku powstało pierwsze kąpielisko morskie, natomiast od 1823 roku funkcjonował pierwszy budynek medyczny.

Dalszy rozkwit był skutkiem rozwoju kolei – w 1870 roku Sopot uzyskał połączenie kolejowe z Koszalinem i Gdańskiem, a później Berlinem. Pod koniec XIX wieku otwarto tor wyścigów konnych, a w 1920 roku kasyno oraz dołączono Sopot do Wolnego Miasta Gdańska – w tamtym okresie Sopot był wziętym kurortem nadmorskim.
Obecnie osobliwy styl miastu dodają secesyjne wille i kamieniczki, stare drzewostany, ogrody oraz parki – zieleń miejska stanowi aż 60% terenu Sopotu. Miasto słynie także z najdłuższego (ponad 500 metrów) zbudowanego z drewna mola. U jego nasady zimą i jesienią przygotowywane jest lodowisko Monciak – od nazwy ulicy – Bohaterów Monte Cassino. Następnym symbolem miasta jest Opera Leśna – amfiteatr pośród Lasów Oliwskich o widowni mieszczącej ponad 4 tyś. widzów. To tu od lat 60-tych odbywa się Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie – Sopot Festival a także sporo młodsze TOPtrendy.
Sopot dysponuje plażami o całkowitej długości 4,5 km, w większości ogólnodostępnych, ale są też fragmenty otwarte tylko dla gości hoteli. Plaże są oczywiście strzeżone, pełne atrakcji, małych pubów i kawiarenek, wypożyczalni sprzętu plażowego i wodnego.Na końcu sopockiego molo znajduje się również przystań dla taksówek wodnych i jachtów. W trzech basenach przygotowano miejsce dla powyżej 100 jednostek. 63 dla jachtów – do 10 m i 40 dla łodzi aż do 24 m. Znajduje się tutaj również budynek bosmanatu z wyglądu podobny do jachtu, razem z zapleczem i gastronomią. Można z tego miejsca udać się w rejs po trasie Sopot – Gdynia oraz Sopot – Westerplatte – Gdańsk. Wielu odwiedzających fotografuje się na tle nierzadko imponujących jachtów.
Biorąc pod uwagę powyższe, warto planując noclegi nad morzem, rozważyć Sopot, tak jak czyni rocznie ponad 2 mln. turystów, bądź choćby tylko odwiedzić go będąc w pobliżu.

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi nad morzem

Domki nad morzem

domki nad morzem

USTRONIE MORSKIE noclegi w Ustroniu Morskim

Ustronie noclegi