Kuźnica noclegi, atrakcje, informacje i wczasy w Kuźnicy

Trzęsacz

TrzęsaczTrzęsacz to bodajże najbardziej znana miejscowość w przymorskiej gminie Rewal. Swoją renomę zawdzięcza resztkom kościoła pobudowanego w wiekach średnich. Kościół został postawiony ok 2 km od urwiska, z czasem Bałtyk zabierał tymczasem zbocze i w tysiąc osiemset dwudziestym r. od skarpy kościół rozdzielało raptem 13 metrów. Morze było niepowstrzymane i w tysiąc dziewięćset pierwszym roku runęła pierwsza, północna ściana kościoła. Ostatnie zsuniecie było w 1994 r. pozostawiając wyłącznie szczątki ostatniej południowej ściany. Dziś urwisty brzeg jest starannie chroniony przed abrazyjną działalnością Morza Bałtyckiego.

Po obejrzeniu ruin kościoła, warto swoje kroki skierować do kościoła w środku miejscowości bądź zespołu pałacowo folwarcznego z II połowy XVIII stulecia z ogromnym parkiem w którym znajdują się wiekowe lipy drobnolistne – monumenty przyrody.

Trzęsacz to oczywiście również uroki plażowania i kąpieli morskich – plaża jest piaszczysta z kolorowymi kamykami i strzeżona. Wprawdzie, na plażę, ze względu na wysoką skarpę, kierują strome schodki, jakkolwiek z kolei na ich przedłużeniu, utworzono taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę sąsiedztwa i ruin kościoła.

Dodatkową ciekawostką tej nadmorskiej miejscowości stanowi ciągnąca się tędy, działająca linia kolejki wąskotorowej z Gryfic aż do Niechorza. W sezonie wakacyjnym warto udać się na przejażdżkę składem w klimacie retro ciągniętym przez ciuchcię na trasie Pogorzelica – Trzęsacz – przede wszystkim pociechy będą zadowolone z tej wycieczki. Jak już będziemy w Trzęsaczu można udać się do okolicznego ośrodka jeździeckiego. Można tutaj skorzystać z lekcji jeździectwa, czy też doskonalić swe umiejętności hippiczne.

Rozważając przedstawione powyżej ciekawostki letniska wypada pomyśleć czy nie należałoby się wybrać się do Trzęsacza na urlop. Noclegi w Trzęsaczu, tak jak w wielu morskich kurortach, to bogata propozycja tak jak pod względem finansowym jak i pod względem proponowanego standardu oraz komfortu.

Oferta noclegów w Trzęsaczu –> www.trzesacz.info.pl/noclegi/wszystkie
Sprawdź również ofertę noclegową Rewala: www.rewal.com.pl/noclegi/wszystkie

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi nad morzem

Domki nad morzem

domki nad morzem

USTRONIE MORSKIE noclegi w Ustroniu Morskim

Ustronie noclegi